ABL-16.000MHZ-B2
Mfr.Part #
ABL-16.000MHZ-B2
Datasheet
ABL-16.000MHZ-B2
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF TH
Stock
12795
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C